Ehliyet Sınav Takvimi

Türkiye genelinde e-sınava geçiş yapılmıştır. Artık merkezi ehliyet sınavları yerine sürücü adayları elektronik ehliyet sınavına girecekler. Ehliyetler artık çok daha hızlı alınacak! 2019 yılına ait Motorlu Taşıt Sürücü Adayları E-Sınav Takvimi aşağıda verilmiştir. Bu sınav takvimi bizlere yıl içerisinde yapılacak olan sınavların hangi tarihlerde yapılacağı, son başvuruların hangi tarihlerde yapılacağı ve direksiyon sınavının ne zaman yapılacağı gibi bilgiler verilmektedir. Bu bilgiler ışığında kursumuza kayıt tarihlerinize karar verebilirsiniz. Aşağıda sınav tarihleri listelenmiştir.

2019 Yılı Motorlu Taşıt Sürücü Adayları E-Sınav Takvimi.

E-Sınav takviminde Genel uygulama olarak her ayın 1'i 10'u arası başvurular alınır. Teorik sınav tarihi belirlenirken e-sınav merkezlerindeki yoğunluk durumuna göre en yakın tarihe randevu verilir. Direksiyon sınavı tarihi de en yakın tarihe ayarlanacak şekilde MEB tarafından belirlenir fakat süreç biraz daha karışıktır. Bu nedenle direksiyon sınavı daha geç bir tarihte yapılabilir.

  • 1-10 Ocak, 1-10 Şubat, 1-10 Mart şeklinde her ayın 1'i 10'u arası başvurular alınır.
  • Teorik sınav için 1 hafta içerisinde E-Sınav randevusu alınır.
  • Yoğunluğa göre 15-20 gün içinde sınava girilir.
  • Direksiyon Sınav Tarihleri, sürücü adayı E-Sınavdan geçtikten sonra MEB tarafından belirlenir

Elektronik sınava girenler direksiyon sınavına ne zaman girebilir?

Sınav biter bitmez sonuçlar alınıyor ve en yakın tarihli (ortalama 2-3 hafta içinde) direksiyon sınavına girebiliyorsunuz.

Direksiyon sonuçları hemen öğreniliyor mu?

Eskiden direksiyon sınav sonuçlarını gözetmenler kağıt üzerine doldurup akşam sonuçları akşam sürücü kursuna verirken yeni düzenlemeyle birlikte artık direksiyon sınavlarının puanlamaları anında tablet üzerinden yapılıyor ve direksiyon sınav sonuçları daha hızlı öğrenilebiliyor.

Ehliyet sınavına girişte hangi ücretler ödenmektedir?

Ehliyet sınavına yönelik MEB'e ödenen iki ücret bulunmaktadır. Bunlardan ilki Teorik sınav ücreti(veya elektronik ehliyet sınavı) ve direksiyon sınav ücretidir.

Acele Edin Sınavı Kaçırmayın Önümüzdeki İlk Ehliyet Sınavı İçin SON Gün 10 Mart. Kontenjanlarımız Sınırlıdır.
0322 202 00 80 - 0505 202 00 80

Eğitimler & Bilgilendirme

Ehliyet Sınavına Hazırlık Kursu Direksiyon Geliştirme Dersi Kurs Verdiğimiz Ehliyet Sınıfları Ehliyet Sınav Takvimi Gerekli Evrak & Harç Ücretleri Geçmiş Yıllarda Çıkan Sorular

Online İşlemler

Online Ön Kayıt Yapın Kazançlı Çıkın Kursumuz Hakkındaki Düşüncenizi Yazın Sürücü Belgesi Randevusu Alın

Kursiyer Yorumları

Toros Mahallesi Ahmet Sapmaz Bulvarı
No:37 Kent Apt. D:28 Çukurova / ADANA
Yol Tarifi Alın + 90 (0322) 202 00 80
Lütfen Ekranı Dikey Konuma Alınız
Lütfen Ekranı Yatay Konuma Alınız
Toros Mahallesi Ahmet Sapmaz Bulvarı
No:37 Kent Apt. D:28 Çukurova / ADANA